BAŞKANIN MESAJI

Yurttan sesler korosu

Değerli dostlarım,

Uzun yıllardır söylediğimiz bir şey var; günlük kısır çekişmelerden arınıp uzun vadeli stratejilere odaklanmalıyız, sektörün sağlıklı büyümesi için işbirliği içinde hareket etmeliyiz.

Birleşelim, güçlenelim çünkü bizi gelecekte önemli yapısal değişimler bekliyor. Artık solo şarkı yok, koro var, koroya girdiğiniz zaman güzel bir ses birliği oluşacak.

İşte biz, yurdumuzun tüm iyi niyetli güzel insanları gibi, pandemi şartlarında dahi bir arada kalmanın bir yolunu bulduk, toplantılarımızı da yaptık, ülkemiz adına güzel işlere de imza attık.

DPİP, pandeminin ortasında dünyaya gelen bir bebek.

Öyle bir bebek ki, saniyede binlerce içerik üretilen, inanılmaz hızlı büyüyen dijital ekosistemin içinde, daha bir yaşını doldurmadan o da yürümeye başladı. Dede Korkut hikayelerindeki gibi ilk kahramanlığını gösterdi, hem de öyle böyle değil bu kahramanlık hikayesi! Türk reklam sektörü için daha önce hiç kimsenin yapmadığını yaptı; Reklamın Ekonomiye Katkısı Araştırması’na imza attı. Acil ihtiyaç listesi uzun ama öncelik sırasında marka güvenliği için standartların oluşturulması ve sektörel eğitimler var.

Elbette bu kahramanlığın en önemli desteğini, dört derneğin birleşmesiyle güçlenen, her şartta özveriyle bir araya gelen temsilcilerden oluşan, yurttan sesler korosu verdi. 

İddia ediyorum, dünyada başka bir örneği olmayan bu oluşumun mimarı olan RD, RVD, IAB ve MMA’in salt sektör çıkarlarını gözeten işbirliği, tüm dünyaya örnek olacak. Çünkü yönetim sistemi itibarıyla, ajanslar, reklamverenler ve diğer mecralarla hızlı ve anlık iletişim içinde olabilen bu yapı, aynı zamanda karar vericiler ve kanun yapıcılar ile birebir iletişim halinde, dünyadaki tüm gelişmelerin takipçisi ve ülkemize bilgi akışının sağlayıcısı konumunda hareket ediyor.

Yarın, dijital dönüşümün çarkına düşen tüm mecralara samimiyetle kucak açmaya hazır olan DPİP, sektörün kontrollü büyümesi ve gelişmesi için tek adres olacak.

İşte o zaman; “Çok sesli” yurttan sesler korosuna hoş geldiniz!

Sağlık ve sevgiyle kalın.

Ahmet PURA
DPİP Başkanı